Rozmowy o rodzinie

Spotkania w tematyce relacji, małżeństwa i rodziny

Rodzina jest jednym z najważniejszych obszarów w życiu człowieka, dlatego też wymaga szczególnej troski i wsparcia. Mając to na uwadze, razem z Poradnią Małżeńską i Rodzinną chcemy zaprosić małżeństwa, rodziców i wszystkie osoby zainteresowane tematyką małżeństwa i rodziny na „Rozmowy o rodzinie”.

CZYM SĄ "ROZMOWY O RODZINIE"?

”Rozmowy o rodzinie” to cykl spotkań mających na celu pogłębienie wiedzy o relacjach, małżeństwie, rodzinie i nas samych od strony mechanizmów psychicznych i procesów emocjonalnych.

Psychika to naturalny dar od Boga dla każdego człowieka, którym warto jest umiejętnie się posługiwać i lepiej poznać. Wiedząc więcej o tym jak funkcjonujemy od strony ”ludzkiej”, łatwiej jest zrozumieć siebie i drugiego człowieka, szczególnie w tych najważniejszych obszarach relacyjnych. Co więcej, ułatwia to też rozróżnianie pomiędzy tym, co jest bardziej z obszaru duchowości, a tym co bardziej z obszaru psychologii; co jest bardziej polem działania dla Boga, a co bardziej polem do pracy własnej.

Spojrzenie na to jak funkcjonujemy od strony naukowej i ogólnie przyjętej normatywności pozwoli łatwiej rozróżnić to co warto wspierać i jest naturalnym objawem procesów rozwojowych, od tego co powinno niepokoić i skłonić do konsultacji ze specjalistą.

Spotkania są bezpłatne i trwają około godziny. Siostry Franciszkanki zapewniają opiekę nad dziećmi.

TERMINY I TEMATY SPOTKAŃ

 • 22 stycznia 2022 (sobota) godz. 18:50 Etapy życia rodziny cz. I – jak je mądrze przejść, czego unikać a co wspierać, aby rodzina się dobrze rozwijała?”
 • 19 lutego 2022 (sobota) godz. 18:50 — „Etapy życia rodziny cz. II – od etapu: Rodzina z dziećmi w wieku szkolnym i nastoletnim”
 • 12 marca 2022 (sobota) godz. 18:50Czego i dlaczego warto unikać w związku wg badań Instytutu Gottmana”
 • 2 kwietnia 2022 (sobota) godz. 18:50 – Jak odbudować lub stworzyć dobry związek? Zachowania, które w dłuższej perspektywie najbardziej wzmacniają i budują udane relacje.”
 • 7 maja 2022 (sobota) godz. 18:50 – Z przyczyn losowych spotkanie odwołane i przeniesione na czerwiec
 • 11 czerwca 2022 (sobota) godz. 18:50 – Jak zrozumieć i pogłębić związek, który wygasa? Analiza wybranych biologicznych mechanizmów tworzenia i utrzymania więzi”
 • 17 września 2022 (sobota) godz. 18:50 – Jak rozwiązywać konflikty w małżeństwie i rodzinie? Kilka sprawdzonych metod”
 • 15 października 2022 (sobota) godz. 18:50 – Jak pomóc osobie z uzależnieniem w rodzinie? Jak reagować i mądrze wspierać?”
 • 20 listopada 2022 (niedziela) godz. 16:15 – „Co słyszysz kiedy mówię, że nie ma w domu chleba? Jak poprawić komunikację w związku?”
 • 11 grudnia 2022 (niedziela) godz. 16:15 – Osoba uzależniona w domu/rodzinie/pracy – co warto wiedzieć, aby lepiej pomagać?
 • 19 marca 2023 (niedziela) godz. 16:15 – Sztuka kochania, jako sztuka rozstawania się. Jak przeżyć stratę/żałobę w rodzinie/małżeństwie? Od niespełnionych oczekiwań po odejście/śmierć dziecka czy współmałżonka