Grupa Mężczyzn Świętego Michała Archanioła
Propozycje tematów i pytań
W poniższym formularzu można zgłaszać propozycję pytań i zagadnień do omówienia na naszych spotkaniach
Propozycje tworzenia wspólnych aktywności dla ojców i dzieci: Droga mężczyzny
Jak wyglądają nasze spotkania?
Rozpoczynają się o godz. 18:45 w kościele dolnym lub górnym (jeśli dolny jest zajęty). Składają się one z dwóch części. Jeśli masz możliwości czasowe, zapraszamy do udziału we wszystkich, jeśli nie, możesz być obecny na wybranych.
(1) Modlitwa i konferencja
Nasze spotkania rozpoczynamy wspólną modlitwą, bez której nie jest możliwy duchowy wzrost. Św. Jan Maria Vianney mawiał, że „modlitwa jest dla duszy tym, czym deszcz dla ziemi”. Na konferencjach tematycznych z zakresu formacji duchowej oraz ludzkiej wyjaśniamy m.in. kim jest Bóg, o co chodzi w naszej wierze, jak być dobrym mężem/ojcem i wiele innych zagadnień.
(2) Spotkanie i dyskusje
Idziemy do salki parafialnej na wspólną kawę/herbatę, w swobodnej rozmowie można zadać pytanie odnośnie tematu konferencji, rozwinąć wątek, jak też poruszyć zupełnie inny temat.
Kogo zapraszamy?
Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy zawarli sakrament małżeństwa – czyli są to osoby, które już wybrały ścieżkę swojego życiowego powołania i chcą je wypełnić z Bożą pomocą.
Terminy spotkań
Spotkania odbywają się zasadniczo w trzeci piątek miesiąca, ale w uzasadnionych przypadkach, może to ulec zmianie. Aktualny grafik przedstawia się następująco:
7 lutego 2024 – męski różaniec
16 lutego 2024 – spotkanie formacyjne
6 marca 2024 – jednodniowe rekolekcje dla mężczyzn w Kaniach
15 marca 2024 – spotkanie formacyjne
3 kwietnia 2024 – męski różaniec
19 kwietnia 2024 – spotkanie formacyjne
1 maja 2024 – męski różaniec
17 maja 2024 – spotkanie formacyjne (zmiana na 2 piątek miesiąca)
5 czerwca 2024 – męski różaniec
14 czerwca 2024 – spotkanie formacyjne
Zapraszamy na różaniec w intencji naszych rodzin w każdą pierwszą środę miesiąca po wieczornej Mszy Świętej
Kim jest nasz Patron?
W tradycji chrześcijańskiej Michał to pierwszy i najważniejszy spośród aniołów, obdarzony przez Boga szczególnym zaufaniem. Hebrajskie imię Mika’el znaczy „Któż jak Bóg”. Według tradycji, kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Bogu i do buntu namówił część aniołów, Archanioł Michał miał wystąpić i z okrzykiem „Któż jak Bóg” wypowiedzieć wojnę szatanom. W Piśmie świętym pięć razy jest mowa o Michale. W księdze Daniela jest nazwany „jednym z przedniejszych książąt nieba” (Dn 13, 21) oraz „obrońcą ludu izraelskiego” (Dn 12, 1). Św. Jan Apostoł określa go w Apokalipsie jako stojącego na czele duchów niebieskich, walczącego z szatanem (Ap 12, 7).
Modlitwa do Świętego Michała Archanioła
Autorem tej modlitwy jest papierz Leon XIII, powstała w 1886
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.