Pielgrzymka na Cypr

PIELGRZYMKA NA CYPR

Śladami Apostołów św. Pawła i św. Barnaby

1 DZIEŃ:     WARSZAWA – LARNAKA – LIMASSOL

Przelot z Warszawy do Larnaki (z przesiadką). Przejazd do Limassol.

2 DZIEŃ:     LIMASSOL – KOURION – OMODOS LIMASSOL

Spacer po starym mieście w Limassol. Kourion – zwiedzanie ruin antycznego miasta: teatru rzymskiego, „Domu Eustoliosa”, bazyliki wczesnochrześcijańskiej. Spacer po wiosce Omodos i zwiedzanie klasztoru Krzyża Świętego (XVIII w.). Po południu degustacja wina w jednej z cypryjskich winnic.

3 DZIEŃ       LIMASSOL – KALOPANAYIOTIS – KYKKOS – LIMASSOL

Przejazd w najwyższe partie Gór Troodos: punkt widokowy i spacer w okolicach cypryjskiego Olimpu. Kalopanayiotis: zwiedzanie słynącego z malarstwa naściennego (XI/XV w.) klasztoru św. Jana – miejsca, w którym św. Paweł i św. Barnaba ochrzcili św. Heraclidiosa. Kykkos: zwiedzanie największego klasztoru na Cyprze oraz nawiedzenie grobu arcybiskupa Makariosa.

4 DZIEŃ:     LIMASSOL – NIKOZJA – LARNAKA – KITI– LIMASSOL

Nikozja: katedra św. Jana, spacer uliczkami starego miasta w obrębie murów weneckich. Larnaka: katedra z grobem św. Łazarza i spacer po nadmorskiej promenadzie. Kiti: zwiedzanie kościoła Angeloktisti z bizantyjską mozaiką z VI w.

5 DZIEŃ:      LIMASSOL – PAFOS – LIMASSOL

Przejazd wzdłuż południowego wybrzeża wyspy: Petra tou Romio – legendarne miejsce narodzin Afrodyty. Wioska Yeroskipos – zwiedzanie kościoła bizantyjskiego Ayia Paraskevi. Pafos: park archeologiczny, ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki oraz kościół Ayia Kyriaki z pręgierzem św. Pawła.

6 DZIEŃ:     LIMASSOL – GÓRY TROODOS – LIMASSOL

Wyjazdw Góry Troodos – urokliwe krajobrazy i zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO bizantyjskich kościołów: Panayia tou Araka w Laguadera, Archanioła Michała i Panayia tis Podithou w Galata oraz St. Nicholas tis Stegis. Kakopetria – spacer po najstarszej części wioski.

7 DZIEŃ:     LIMASSOL – FAMAGUSTA – SALAMINA – BELLAPAIS – LIMASSOL

Całodniowa wycieczka na Cypr Północny. Famagusta – spacer po najważniejszym w średniowieczu mieście wyspy. Klasztor św. Barnaby – miejsca pochówku apostoła. Salamina – spacer po ruinach starożytnego miasta. Przejazd przez Góry Pentadaktylos do Bellapais – zwiedzanie ruin średniowiecznego opactwa.

8 DZIEŃ:      LIMASSOL

Dzień przeznaczony na wypoczynek nad morzem.

9 DZIEŃ:      LIMASSOL LEFKARA – LARNAKA – WARSZAWA

Lefkara – spacer po wiosce słynącej z tradycyjnych koronek i wyrobów jubilerskich. Przejazd na lotnisko w Larnace i przelot do Warszawy (z przesiadką).

ZAPEWNIAMY:

• przeloty samolotami
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • wyżywienie pełne (3 posiłki dziennie)
  • noclegi: hotel 3* nad morzem (pokoje 2-osobowe)
  • opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • opiekę pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

TERMIN:          24.03 – 01.04.2025

CENA:               1090 EUR + 1990 PLN

Opłata za pielgrzymkę może być regulowana na dwa sposoby:

1. całość kwoty w złotych polskich. Ostateczna wpłata jest sumą kwoty podanej w złotych polskich oraz kwoty podanej w walucie, pomnożonej przez kurs sprzedaży dewiz BANKU PKO BP SA, z którego usług korzysta Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „PEREGRINUS” sp. z o.o., obowiązujący o godz. 9.00 rano w dniu dokonania pełnej wpłaty (między 60-tym a 45-tym dniem przed wyjazdem).

JEDNOLITY KURS WALUTY DLA CAŁEJ GRUPY USTALA Z BIUREM ORGANIZATOR.

1. w złotych polskich i w walucie obcej (zgodnie z cenami podanymi na programie).

Osoby wpłacające należność przelewem bankowym proszone są o kontakt telefoniczny z Biurem w dniu wpłaty w celu otrzymania nr konta walutowego.

Kwota ostatecznej wpłaty jest pomniejszona o wpłaconą wcześniej przedpłatę /dotyczy punktu 1 i 2/.

Termin rezygnacji bez ponoszenia kosztów – 125 dni. Po upływie tego terminu stosuje się przepisy zawarte w „Ogólnych Warunkach Uczestnictwa”.

PRZY ZAPISIE NALEŻY DOSTARCZYĆ:

• wypełniony i podpisany formularz umowy
  • ksero ważnego paszportu lub dowodu osobistego, z którym pielgrzym będzie przekraczał granicę
  • przedpłatę w wysokości 1990 PLN

WAŻNE INFORMACJE:

Każdy uczestnik pielgrzymki ma obowiązek samodzielnie zapoznać się z obowiązującymi w terminie podróży warunkami wjazdu do kraju docelowego/krajów docelowych oraz przejazdu przez kraje tranzytowe (jeśli takie występują). Uwaga! Dotyczy to również przesiadek na lotniskach.

Niespełnienie warunków wjazdu do danego kraju może skutkować m.in. odmową wejścia na pokład samolotu, niewpuszczeniem na terytorium danego kraju, brakiem możliwości kontynuowania podróży, koniecznością poddania się lokalnym ograniczeniom lub przepisom sanitarnym itp.

Niespełnienie warunków wjazdu do danego kraju nie upoważnia do zwrotu kosztów pielgrzymki poniesionych przez Biuro Pielgrzymkowe.

– DOKUMENTY DO WYPEŁNIENIA WKRÓTCE UKAŻĄ SIĘ NA STRONIE INFORMACYJNEJ PIELGRZYMKI |
– NR KONTA DO PRZEKAZANIA ZADATKU ZOSTANIE ZAMIESZCZONY WKRÓTCE

Formularz zapisów