Kurs przedmałżeński

Kurs przedmałżeński zostaje zwieszony z powodu obecności Parafii w czerwonej strefie

Na czym polega kurs przedmałżeński?

Kurs przedmałżeński (wg Programu RADOŚĆ i NADZIEJA) składa się z 8 spotkań warsztatowych na których pary wspólnie będą uczyć się tego, jak budować trwałą i satysfakcjonującą relację małżeńską.

Dlaczego warto wybrać ten kurs?

• Masz zapewnioną kameralną atmosferę i komfort pracy w małej grupie.
  • Zbudujesz zdrowy fundament na którym będzie oparty Wasz związek.
  • Zamiast klasycznych wykładów masz dodatkowo wspaniałą randkę z narzeczonym(ą), na której możecie się po prostu lepiej poznać i pokochać.
  • Dzięki warsztatom, poznasz metody i sposoby rozwijania Waszej miłości w małżeństwie.
  • Zaczynasz rozumieć „o co chodzi” w małżeństwie i jak je mądrze budować, aby stało się przestrzenią w której będziecie się wspólnie rozwijać i wspierać.

Kiedy odbywają się spotkania?

Spotkania odbywają się w poniedziałki. Rozpoczynamy o godz. 18:00 w kościele dolnym, a następnie przechodzimy do części warsztatowej na salki parafialne lub Szkoły im. św. Wincentego Pallottiego, kończymy ok. godz. 21:00 – pierwsze spotkanie odbędzie się 2 listopada 2020 roku.

Jak się zapisać?

Wypełnij poniższy formularz i wyślij. Pamiętaj jednak, że wysłanie formularza nie oznacza przyjęcia na kurs. Należy poczekać na potwierdzenie mailowe oraz ankietę, którą należy jak najszybciej wypełnić i odesłać – właśnie ta wypełniona ankieta oraz wolne miejsca decydują o przyjęciu na kurs.

Z racji małych grup warsztatowych (do 6-7 par) liczba miejsc jest ograniczona.

Gdyby – po wysłaniu formularza – potwierdzenie mailowe i ankieta nie nadeszły, zgłosić się można również w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do ks. Krzysztofa. Zgłoszenia przyjmujemy do 23 października 2020

Terminarz spotkań

2.11.2020 r. – sesja warsztatowa “Po co nam małżeństwo?”
    9.11.2020 r.– sesja warsztatowa “Czy my się znamy?”
    16.11.2020 r. – sesja warsztatowa “Czy to ty?”
    23.11.2020 r. – sesja warsztatowa “Jak ja ciebie kocham?”
    30.11.2020 r. – sesja warsztatowa “Co dalej po ślubie?”
    7.12.2020 r. – sesja warsztatowa “Dlaczego potrzebny nam Bóg?”
    14.12.2020 r. – wykłady „Odpowiedzialne rodzicielstwo” oraz „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa”
    21.12.2020 r. – skupienie końcowe „Życie łaską sakramentu małżeństwa”

Uwagi organizacyjne

1. Aby ukończyć kurs i harmonijnie przejść przez wszystkie warsztaty, konieczna jest obecność obojga Narzeczonych na wszystkich spotkaniach, stąd prosimy o odpowiedzialne podejście do kursu.
    2. Przed pierwszym spotkaniem i każdym następnym, narzeczeni wykonują zadanie domowe, które pomaga w owocniejszym przeżyciu kursu.
    3. W kursie uczestniczą wyłącznie pary narzeczonych – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.
    4. Na koniec kursu wydawane jest zaświadczenie o jego ukończeniu.
    5. Podczas spotkań uczestnicy mogą skorzystać z kawy, herbaty i ciastek.
    6. W ramach kursu NIE są przewidziane indywidualne spotkania w Poradni Rodzinnej. Należy się na nie zapisać dodatkowo.
    7. Udział w kursie nie ma wyznaczonej ceny. Narzeczeni ponoszą koszty skryptów – 30 złotych od osoby (60 zł od pary) – płatne na pierwszym spotkaniu. Ponadto na zakończenie można złożyć dobrowolną ofiarę na pokrycie kosztów organizacji kursu.
    8. Dodatkowe pytania dotyczące kursu oraz zgłoszenia (w razie problemów z formularzem internetowym) należy kierować na adres rin.ozarow@gmail.com

Odpowiedzialnym za kurs przedmałżeński jest ks. Krzysztof Śniadoch SAC.