Kurs przedmałżeński

Z racji trwającej pandemii kurs został dostosowany do warunków rygoru sanitarnego. Konferencja wprowadzająca odbywać się będzie w kościele natomiast w domu indywidualnie wykonywane będą prace domowe, niestety – z powodu ograniczeń – nie możemy przeprowadzić części warsztatowej.

Na czym polega kurs przedmałżeński?

Kurs przedmałżeński składa się z 8 spotkań na których pary wspólnie będą uczyć się tego, jak budować dobrą relację małżeńską między sobą i Panem Bogiem.

Kiedy odbywają się spotkania?

Spotkania odbywają się w soboty. Rozpoczynamy o godz. 19:00 w kościele, po czym otrzymujemy pracę domową do wykonania – pierwsze spotkanie odbędzie się 6 marca 2021 roku.

Jak się zapisać?

Wypełnij poniższy formularz i wyślij. Pamiętaj jednak, że wysłanie formularza nie oznacza przyjęcia na kurs. Należy poczekać na potwierdzenie mailowe. Gdyby – po wysłaniu formularza – potwierdzenie mailowe i ankieta nie nadeszły, zgłosić się można również w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do ks. Krzysztofa.

Terminarz spotkań

[6 marca 2021 r.] – sesja “Po co nam małżeństwo?”
    [13 marca 2021 r.] – sesja “Czy my się znamy?”
    [20 marca 2021 r.] – sesja “Czy to ty?”
    [27 marca 2021 r.] – sesja “Jak ja ciebie kocham?”
    [10 kwietnia 2021 r.] – sesja “Co dalej po ślubie?”
    [17 kwietnia 2021 r.] – sesja “Dlaczego potrzebny nam Bóg?”
    [24 kwietnia 2021 r.]– wykłady „Odpowiedzialne rodzicielstwo” oraz „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa”
    [8 maja 2021 r.] – skupienie końcowe „Życie łaską sakramentu małżeństwa”

Uwagi organizacyjne

1. Aby ukończyć kurs i harmonijnie przejść przez wszystkie warsztaty, konieczna jest obecność obojga Narzeczonych na wszystkich spotkaniach, stąd prosimy o odpowiedzialne podejście do kursu.
    2. W kursie uczestniczą wyłącznie pary narzeczonych – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.
    3. Na koniec kursu wydawane jest zaświadczenie o jego ukończeniu.
    4. W ramach kursu NIE są przewidziane indywidualne spotkania w Poradni Rodzinnej. Należy się na nie zapisać dodatkowo.
    5. Dodatkowe pytania dotyczące kursu oraz zgłoszenia (w razie problemów z formularzem internetowym) należy kierować na adres rin.ozarow@gmail.com

Odpowiedzialnym za kurs przedmałżeński jest ks. Krzysztof Śniadoch SAC.