Kurs przedmałżeński

Na czym polega kurs?

Kurs przedmałżeński składa się z 8 spotkań na których pary wspólnie będą poznawać m.in.:

• jak budować i pielęgnować dobrą relację małżeńską,
  • jak unikać błędów, które zbagatelizowane mogą doprowadzić do osłabienia lub rozpadu związku,
  • jakie są kluczowe mechanizmy oraz procesy emocjonalne działające w relacjach małżeńskich i rodzinnych,
  • jakie zdania czekają na poszczególnych etapach życia rodzinnego oraz co jest kryzysem normatywnym, a co już dysfunkcją,
  • jak wiara, Bóg i duchowość mogą okazać się cennym wsparciem w małżeństwie,
  • jakie są czynniki chroniące i czynniki ryzyka w związku.

Kurs jest tak zbudowany, aby odnieść się do obszarów, które – wg badań – mają największe znaczenie w życiu małżeńskim i rodzinnym, ale też w których powstaje najwięcej konfliktów i napięć. Spotkania mają na celu lepsze zrozumienie siebie oraz przedstawienie rozwiązań, które w długotrwałych i udanych związkach okazują się najskuteczniejsze.

Jak wyglądają spotkania?

Spotkania odbywają się w podanych niżej terminach w soboty i poniedziałki. Rozpoczynamy o godz. 19:00 w kościele górnym, po czym – jeśli możliwości pozwolą – odbywać się będą spotkania warsztatowe lub zadana będzie praca domowa do wykonania. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 listopada 2021 roku. Spotkania trwają od 1,5 do 2 godzin.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy (zamieszczony na końcu) i wyślij. Pamiętaj jednak, że wysłanie formularza nie oznacza przyjęcia na kurs. Należy poczekać na potwierdzenie mailowe i ankietę. Jeśli potwierdzenie nie nadeszło, oznacza, że twoje zgłoszenie nie wpłynęło. Gdyby – po wysłaniu formularza – potwierdzenie mailowe i ankieta nie nadeszły w ciągu 48 godzin, prosimy o zgłoszenie tego faktu na adres mailowy kurs.ozarow@gmail.com lub bezpośrednio do ks. Krzysztofa.

Terminarz i tematy spotkań

1. [6 listopada 2021 r.sobota] – sesja „Budowa zaufania i zaangażowania”
  2. [13 listopada 2021 r.sobota] – sesja „Rozwiązywanie konfliktów”
  3. [20 listopada 2021 r.sobota] – sesja „Seksualność”
  4. [22 listopada 2021 r.poniedziałek] – sesja „Praca i pieniądze”
  5. [4 grudnia 2021 r.sobota] – sesja „Etapy życia rodzinnego”
  6. [11 grudnia 2021 r.sobota] – sesja „Wspólny relaks”
  7. [13 grudnia 2021 r.poniedziałek]– sesja „Rola duchowości”
  8. [20 grudnia 2021 r.poniedziałek] – sesja „Wspólne marzenia i życiowe cele”

Uwagi organizacyjne

1. Aby ukończyć kurs i harmonijnie przejść przez wszystkie warsztaty, konieczna jest obecność obojga Narzeczonych na wszystkich spotkaniach, stąd prosimy o odpowiedzialne podejście do kursu.
  2. W kursie uczestniczą wyłącznie pary narzeczonych – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.
  3. Na koniec kursu wydawane jest zaświadczenie o jego ukończeniu.
  4. W ramach kursu NIE są przewidziane indywidualne spotkania w Poradni Rodzinnej. Należy się na nie zapisać dodatkowo.
  5. Dodatkowe pytania dotyczące kursu oraz zgłoszenia (w razie problemów z formularzem internetowym) należy kierować na adres kurs.ozarow@gmail.com

Zapisy na kurs zostały zamknięte, zapraszamy na następną edycję.

Odpowiedzialnym za kurs przedmałżeński jest ks. Krzysztof Śniadoch SAC.