(XXIX Niedziela Zwykła  – 17 października 2021 r.)

W zeszłą niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej kształcenie zdolnej młodzieży. Zebraliśmy prawie 8100 zł. Bóg zapłać.

Dzisiaj, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 w dolnym kościele odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy kontynuują drugi rok formacji.

W wielu miejscowościach organizowane są dzisiaj procesje różańcowe za Ojczyznę. Zapraszamy też do naszego kościoła na wspólną modlitwę różańcową w intencji Polski. Czuwanie modlitewne rozpocznie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Następnie Msza święta, a po niej wspólny Różaniec święty przed Najświętszym Sakramentem.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
– w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty;
– we wtorek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika;
– w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

W zeszłą niedzielę papież Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Papież pragnie, aby w synodalnym doświadczeniu uczestniczyli nie tylko biskupi. Chce, abyśmy wspólnie przyjrzeli się temu, w jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła, począwszy od najmniejszej parafii. Fazę diecezjalną Synodu w Archidiecezji Warszawskiej rozpoczyna Msza święta, odprawiona dzisiaj o godz. 11:00 w archikatedrze św. Jana. Uczestniczą też w niej delegaci z naszej parafii. Synodalne prace potrwają dwa lata i zakończą się w październiku 2023 roku. Biskupi polscy przygotowali specjalny list, z którego treścią możemy zapoznać się za pośrednictwem mediów.

Przyjmujemy wypominki za zmarłych – listopadowe i roczne. Na stoliku przy wyjściu
z kościoła wyłożone są kartki, na których możemy zapisać imiona naszych bliskich zmarłych. Składać je możemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W przedsionku kościoła wypominki przyjmują też księża.

Przypominamy, że 6 listopada br. rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Szczegóły dotyczące kursu znajdziemy na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach 29 kwietnia – 04 maja przyszłego roku. Program pielgrzymki znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożony jest najnowszy numer naszego sanktuaryjnego czasopisma Misericordia. Zachęcamy do lektury.

Nasi ministranci przed kościołem rozprowadzają dzisiaj znicze. Dochód z akcji jest przeznaczony na Liturgiczną Służbę Ołtarza.

Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian, których w minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz: za śp. Jana Garczyńskiego, lat 77 i za śp. Danutę Skrętowską, lat 76. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…