Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIV Niedziela Zwykła (26 listopada 2023)
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na ogrzewanie kościoła.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Przeżywamy ją jako Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Dla nas pallotynów to również święto patronalne naszej pallotyńskiej prowincji w Polsce.

Wczoraj w kościele seminaryjnym na uroczystej liturgii pod przewodnictwem bpa Rafała Markowskiego w posługę lektora zostało wprowadzonych trzech naszych ministrantów Kamil Dziuba, Jakub Gołasiewicz oraz Konrad Malec-Nagadowski. Nowym lektorom życzymy Bożej mocy i radości z pełnionej posługi.

Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 10.30 będzie miał miejsce (odbył się) obrzęd wprowadzenia w posługę ministranta. Ministrantów polecamy modlitwie Parafian i zapraszamy chłopców od klasy 1 szkoły podstawowej do służenia przy ołtarzu podczas Mszy Świętych.

Zapisanych na kurs lektorski dla dorosłych oraz osoby, które chciałyby jeszcze dołączyć, zapraszamy na spotkanie we środę, 29 listopada o godz. 19.00, w salce na plebani wejście C.

Koło Żywego Różańca będzie mieć spotkanie w  niedzielę 3 grudnia, w salkach o godz. 16.15.

Wspólnota Krwi Chrystusa, która ma spotkania przy naszej parafii organizuje wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę w dniu 9/10 grudnia. Wyjazd autokarem 9 grudnia około godziny 12.30, koszt 75,00 zł. Zapisy pod numerem telefonu podanym w ogłoszeniach parafialnych zamieszczonych w gablocie i na stronie internetowej: 502 621 802  lub w czwartek po Mszy Świętej wieczornej na salkach parafialnych, gdzie odbywają się cotygodniowe spotkania.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedzimy chorych. Okazja do spowiedzi świętej na wszystkich Mszach świętych.
W sobotę o godz. 10:00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo I soboty miesiąca.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Na wszystkich Mszach świętych święcić będziemy opłatki, które następnie będziemy mogli zabrać do naszych domów. Będziemy też mogli nabyć adwentowe świece Caritasu, wspierając w ten sposób Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je pallotyn, duszpasterz akademicki w Poznaniu, ks. Krzysztof Freitag. Nauki rekolekcyjne głoszone będą na wszystkich Mszach świętych. Program rekolekcji na kolejne dni podamy w przyszłą niedzielę

Pomódlmy się za zmarłą naszą parafiankę: za śp. Grażynę Bytner, lat 62. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...