XXV Niedziela Zwykła – 20.09.2020 r.

Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 18:00, w dolnym kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej, która rozpoczyna II rok bezpośredniego przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Spotkania z nowymi kandydatami do bierzmowania rozpoczną się w Wielkim Poście przyszłego roku.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
– w poniedziałek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
– w środę wspomnienie św. O. Pio z Pietralciny, kapłana.

W przyszłą niedzielę w całym Kościele obchodzić będziemy Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. W odpowiedzi na apel prezydium Episkopatu i przewodniczącego Rady KEP ds. Migracji – decyzją metropolity warszawskiego w kościołach naszej archidiecezji zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku pożaru w obozie dla uchodźców na wyspie Lesbos.

Decyzją Księdza Prowincjała ks. Dariusz Śliwiński został skierowany do czasowej posługi duszpasterskiej w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie, w diecezji kaliskiej. Formalnie ciągle będzie należał do naszej wspólnoty w Ożarowie, ale najbliższe miesiące będzie posługiwał w Kowalewie.

W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz: śp. Marię Krzewską, lat 87; śp. Bogumiłę Skoneczną, lat 79; śp. Janinę Janiszewską, lat 62 oraz śp. Krzysztofa Stefaniaka, lat 57. Pomódlmy się za nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.