II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

Dziękujemy ks. Przemysławowi Krawcowi za dzisiejszą posługę kaznodziejską w naszej parafii.

W Kościele w Polsce przeżywamy dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. To dzień, w którym chcemy sobie mocniej uświadomić, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za dzieło misyjne Kościoła. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę na wsparcie projektów misyjnych realizowanych przez polskich misjonarzy.

Dzisiaj, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00, odbędzie się pierwsze spotkanie dla nowej grupy młodzieży chcącej rozpocząć formację do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku.

Przypominamy, że w najbliższą sobotę 6 marca br. rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą w kolejne soboty o godz. 19:00.

W czwartek obchodzić będziemy święto św. Kazimierza, królewicza. To jednocześnie dzień imienin Pasterza naszej archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza i rocznica jego nominacji na stolicę metropolitalną w Warszawie. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych na Mszy świętej o godz. 18:00. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań. W piątek przed południem odwiedzimy chorych. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej na wszystkich Mszach świętych. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo I soboty miesiąca o godz. 10:00.

W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz: śp. Krystynę Iwanicką, lat 91; śp. Marię Berne, lat 94, śp. Agnieszkę Pasiewicz, lat 45 oraz śp. Wandę Nagórską, lat 61. Polećmy nasze zmarłe parafianki miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…