I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Za chwilę, przed końcowym błogosławieństwem poświęcimy opłatki, które następnie będziemy mogli zabrać do naszych domów, aby połamać się nimi w wigilijny wieczór. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji na potrzeby naszego kościoła.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są adwentowe świece Caritasu. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe świece kosztują 10zł, duże 20zł.

Od jutra zapraszamy na Roraty. Msze święte roratnie odprawiane będą przez cały Adwent, od poniedziałku do soboty, o godz. 6:30. Poprzedzi je śpiew Godzinek o godz. 6:10. Z racji pandemii w tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych, dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału w Roratach, w celu duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych na Mszy świętej o godz. 18:00. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań. W piątek odwiedzimy chorych. Spowiedź na wszystkich Mszach świętych. W sobotę Msza święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 10:00.

W piątek o godz. 6:30 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Siostry Barbary Niezabitowskiej, która obchodzić będzie w tym dniu swoje imieniny.

Grupa męska Świętego Michała Archanioła zaprasza wszystkich mężczyzn, a w szczególności ojców, do wspólnej modlitwy różańcowej w pierwsze soboty miesiąca. Najbliższe spotkanie różańcowe odbędzie się w sobotę 7 grudnia, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będą zbierane ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

Pomódlmy się za naszych zmarłych, których w minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz: za śp. ks. Grzegorza Młodawskiego, lat 49; śp. Ryszarda Jaczewskiego, lat 70; śp. Halinę Szulc, lat 87; śp. Kazimierza Kacprzaka, lat 78; śp. Stefana Kępińskiego, lat 80. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie