(XVII Niedziela Zwykła  – 25 lipca 2021 r.)

Kończymy dzisiaj XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 święcić będziemy pojazdy mechaniczne.

W zeszłą niedzielę zapowiadaliśmy zbiórkę na środki transportu dla misjonarzy. Jednak w ostatnich dniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dorobek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych. Dlatego dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Chcemy szczególnie pamiętać o nich w modlitwie ale też wesprzeć ich materialnie. Wychodząc z Kościoła będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane poszkodowanym.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła organizowaną przez naszą parafię we współpracy z biurem Frater w dniach 13-22 września 2021 roku. Połączona jest ona z trzydniowym wypoczynkiem nad morzem. Koszt pielgrzymki: 4510 zł i 190 euro. Program pielgrzymki jest wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła. Szczegóły dotyczące pielgrzymki i zapisy w ks. Radosława Wileńskiego.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz: śp. Anielę Żuchowską, lat 85; śp. Wiesławę Birnbaum, lat 90 oraz śp. Leszka Kuntze, lat 81. Polećmy naszych zmarłych parafian Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…