III Niedziela Zwykła – 24.01.2021

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość założyciela pallotynów – św. Wincentego Pallottiego. Polecamy się jego wstawiennictwu przed Bogiem. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Wernickiemu za dzisiejszą posługę kaznodziejską.

Wczoraj zakończyliśmy wizytę kolędową w naszej parafii, w tej nadzwyczajnej formie, z powodu obostrzeń związanych z trwającą pandemią. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeżeli ktoś z nowych parafian chciałby poświęcić swój dom lub mieszkanie, to można to zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Chorwacją. W kościołach w Polsce zbierane są ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w okolicach miasta Petrinja, jakie miało miejsce 29 grudnia 2020 roku. Ofiarę na ten cel będziemy mogli złożyć przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz: śp. ks. Jerzego Błaszczaka, lat 79; śp. Bogumiłę Traczyk, lat 68; śp. Juliannę Woźniak, lat 82. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…