XI Niedziela Zwykła – 16 czerwca 2024 r.

Zapraszamy do udziału w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia. Zachęcamy do wyruszenia na ten pielgrzymi szlak z naszą ożarowską grupą zielono-biało-czerwoną. Jeśli ktoś nie może być na całej pielgrzymce warto wyruszyć choć na jeden bądź kilka dni. Szczegółowe informacje na naszej parafialnej stronie internetowej
i u ks. Krzysztofa oraz Bartosza. Dziś zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe po Mszy Świętej o godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę, 23 czerwca o godz. 19.15, na Scenie Ołtarzew w Seminarium , odbędzie się koncert polskiej muzyki
i piosenki z czasów II Rzeczypospolitej
. Wystąpi Stylowa Orkiestra Taneczna z Lublina. Będzie to Dzień Ojca, więc na Tatusiów będzie czekać specjalna niespodzianka. Wraz z Pallotyńskim Seminarium w Ołtarzewie, serdecznie zapraszamy.

Ks. Prowincjał wraz z Radą prowincjalną dokonują w czerwcu zmian personalnych. Naszą wspólnotę opuści trzech współbraci. Ks. Krzysztof Śniadoch został skierowany do posługi w Pallotyńskim Centrum Pomocy Duchowej SITIS oraz
w duszpasterstwie akademickim mieszczącym się przy ul. Skaryszewskiej w Warszawie.. Ks. Sławomir Radulski został mianowany proboszczem w pallotyńskiej parafii św. Wincentego Pallottiego w Warszawie przy ul. Skaryszewskiej, natomiast ks. Dariusz Zalewski proboszczem w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Księżom życzymy Bożej Łaski w nowych posługach. Naszą wspólnotę zasili czterech nowych współbraci.

Dziś przed kościołem prowadzimy zbiórkę środków na renowację naszego ogrzewania i systemu wentylacji kościoła. Koszt całej inwestycji to 550 tyś. zł. Środki parafialne, które mamy zgromadzone na ten cel to 115 tyś zł. Aby zrealizować inwestycję potrzebujemy wsparcia celowego Parafian i Sympatyków Sanktuarium. Zwracam się więc do was z prośbą o wsparcie na ten cel. Będzie kilka możliwości  – zbiórka przed kościołem, którą przeprowadzimy dziś przed kościołem; ofiaromat, który stanie niebawem na końcu kościoła; wpłaty na konto parafii oraz oczywiście indywidualne ofiary. Będę drogich parafian na bieżąco informował, o aktualnie zebranej kwocie. Przy wejściu do kościoła pojawi się też graficzny znak pokazujący, ile środków nam jeszcze brakuje. Dziękuję za zrozumienie. Ofiarodawcom niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi!