(V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.)

Rozpoczynamy dzisiaj trzydniowe rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej parafii rekolekcjonistę – ks. Macieja Jasińskiego, księdza należącego do diecezji gnieźnieńskiej, który aktualnie studiuje w Rzymie komunikację społeczną
i historię sztuki. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach świętych o godz.: 7:00, 10:00, 15:00, 18:00 i 20:00. Taca, która będzie zbierana w poniedziałek
i wtorek będzie naszym podziękowaniem za posługę kaznodziejską ks. Macieja.

W ubiegły czwartek, 14 marca został wybrany nowy Przewodniczący Episkopatu Polski. Jest to ks. abp Tadeusz Wojda, pallotyn, nasz współbrat. Prosimy o pamięć w modlitwie w Jego nowej posłudze.

W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Wyruszymy sprzed kościoła po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00. Pójdziemy ulicami: Strażacką, Kolejową, Konopnickiej. Podczas modlitwy zostanie poświęcony nowy krzyż, który znajduje się na skraju ulic Poznańskiej i Strażackiej. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Nie będzie w tym dniu w kościele innych nabożeństw Drogi Krzyżowej.

Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Palmową. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm. W Niedzielę Palmową oraz Święta Wielkanocne zachęcamy do korzystania z dodatkowego parkingu obok apteki przy ul. Marii Konopnickiej.

Do puszek zawieszonych na drzwiach wyjściowych oraz znajdującej się na stoliku można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła.

Nasza parafia organizuje wyjazd na pallotyńskie czuwanie młodych na Jasnej Górze w sobotę
23 marca. Wyjazd o godz. 13:00. Koszt 70 zł. Zapisy i szczegóły u ks. Bartosza.

Zapraszamy na Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które poprowadzi kompozytor Paweł Bębenek. Warsztaty rozpoczną się 5 kwietnia br. Więcej informacji oraz zapisy na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy do podróżowania z Sanktuarium: kierunki Barcelona, Chiny i Meksyk. Więcej szczegółów na stornie parafii.

W Niedzielę Palmową, „Ożarowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym” będzie rozprowadzać przed kościołem dekoracje świąteczne wykonane przez podopiecznych. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc osobom z niepełnosprawnościami.

Dzisiaj przed kościołem nasi ministranci rozprowadzają palmy. Dochód z akcji przeznaczony jest na wsparcie wakacyjnego wyjazdu ministrantów. Palmy będzie można również nabyć w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą Świętą.

Pomódlmy się za śp. Jakuba Kubicza, lat 7, którego w tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz. Wieczny odpoczynek….