Parafialna Poradnia Małżeńska

Parafialna Poradnia Małżeńska i Rodzinna

Parafialna Poradnia Małżeńska i Rodzinna to przestrzeń w której uzyska pomoc każda para i rodzina w kryzysie. Zapraszamy do konsultacji w naszym Sanktuarium. Pamiętaj, że rodzina to nie więzy pochodzenia, generacyjne, ale to osoby, które kochają i wspierają.

Każdy człowiek może przeżywać trudne chwile – niepowodzenie, konflikt, załamanie nerwowe, utratę zaufania do najbliższych, poczucie winy, poczucie krzywdy, rozterki dotyczące wiary, sensu życia, trudności osobiste w małżeństwie, w rodzinie, pracy.

Zastanów się! Może jednak mimo wszystko potrafisz znaleźć w swoim wnętrzu siły, ażeby poradzić sobie sam (sama)? A może potrzeba Ci pomocy innych osób – kompetentnych, życzliwych i dyskretnych?

Katolickie Poradnie Życia Rodzinnego istnieją w parafiach całego kraju, służąc radą, rozwiązując konflikty i ucząc bycia lepszym katolikiem, a przede wszystkim – człowiekiem.

W poradni można:

• porozmawiać o problemach związanych z planowanym ślubem,
  • nauczyć się naturalnych metod planowania rodziny opartych na rozpoznawaniu okresów płodności i niepłodności małżeńskiej,
  • skonsultować karty cyklu miesiączkowego,
  • uzyskać informacje o szkołach rodzenia i porodach rodzinnych,
  • poznać sposoby towarzyszenia dziecku od poczęcia,
  • Poradnictwo parafialne dla narzeczonych, małżeńskie i rodzinne opiera się na dokumentach Kościoła.
    Są to przede wszystkim encyklika Humanae Vitae Pawła VI z roku 1968, adhortacja apostolska Familiaris Consorti
  • zakupić książki o tematyce rodzinnej.

W przypadkach szczególnych pracownik poradni pomoże w nawiązaniu kontaktu z księdzem, lekarzem ginekologiem, psychologiem, prawnikiem, nauczycielem, pracownikiem schroniska dla ofiar przemocy bądź innym specjalistą.