PIELGRZYMKA DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA

PEREGRINUS

Wysoki standard

PROGRAM PIELGRZYMKI

FATIMA i SANTIAGO de COMPOSTELA 9 dni, samolotowo – autokarowa, wyżywienie pełne

TERMIN 11.04 – 19.04.2024

CENA 890 EUR + 2 450 PLN

1 DZIEŃ:
LIZBONA – FATIMA
Przelot z Warszawy do Lizbony. Przejazd do Fatimy.
W Fatimie codziennie wieczorem uczestnictwo w różańcu i procesji ze świecami.

2 DZIEŃ:
FATIMA – ALJUSTREL – FATIMA
Nawiedzenie sanktuarium – zapoznanie się z historią tego miejsca i historią objawień. Po południu droga krzyżowa oraz miejsca objawień w Valinhos i Loca do Cabeço. Zwiedzanie domów dzieci w miejscowości Aljustrel.

3 DZIEŃ:
FATIMA – LIZBONA – FATIMA
Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta – dzielnica Belem (klasztor Hieronimitów, Wieża Betlejemska, Pomnik Odkryć Geograficznych), dzielnica Alfama (katedra, kościół św. Antoniego, panorama miasta z Zamku św. Jerzego). Czas wolny w centrum miasta. Powrót do Fatimy.

4 DZIEŃ:
FATIMA – TOMAR – FATIMA
Uczestnictwo w uroczystościach niedzielnych: różaniec, procesja, Msza św. międzynarodowa. Po południu: wycieczka do klasztoru templariuszy w Tomar.

5 DZIEŃ:
FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE – FATIMA
Całodzienny wyjazd do klasztorów w Batalha i Alcobaça oraz miejscowości rybackiej Nazare (kościół Matki Bożej z Nazare). Po południu odpoczynek na plaży. Powrót do Fatimy.

6 DZIEŃ:
FATIMA – SANTIAGO de COMPOSTELA
Przejazd do Santiago de Compostela. Zwiedzanie katedry św. Jakuba Apostoła oraz spacer po historycznej części miasta.

7 DZIEŃ:
SANTIAGO de COMPOSTELA – COIMBRA – FATIMA
Przejazd z Santiago de Compostela do Fatimy. Po drodze krótkie zwiedzanie Coimbry – miejsca związane z siostrą Łucją, uniwersytet, Stara Katedra.

8 DZIEŃ:
FATIMA – SANTAREM – FATIMA
Nawiedzenie sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Santarem. Wolne popołudnie w Fatimie.

9 DZIEŃ:
FATIMA – LIZBONA – WARSZAWA
Przejazd z Fatimy do Lizbony. Przelot z Lizbony do Warszawy.

ZAPEWNIAMY:

• przeloty samolotem

• przejazdy klimatyzowanym autokarem

• noclegi w hotelu 3* (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)

• wyżywienie pełne (3 posiłki, do obiadów oraz kolacji woda i wino)

• bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe

• ubezpieczenie oraz obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

• opiekę pilota pielgrzymkowego

• Msze święte

Zgłoszeniem na pielgrzymkę jest wypełnienie formularza na dole strony.

Następnie NALEŻY DOSTARCZYĆ:

1. wypełniony i podpisany blankiet umowy – należy dostarczyć do kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy lub wysłać papierowe wersje pocztą na adres parafii.

2. ksero ważnego paszportu / dowodu osobistego, z którym pielgrzym będzie przekraczać granicę (dostarczone wraz z wypełnionym zgłoszeniem do kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy)

3. przedpłatę, która jest potwierdzeniem rezerwacji 2450 PLN na konto:
Parafia Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim
PKO BP nr rachunku: 13 1020 1185 0000 4602 0227 6335

Program, umowa oraz informacje do zapoznania się do pobrania poniżej – razem 7 plików (klikając w nazwę otwierasz plik do pobrania lub druku):

1. Program Fatima 2024
2. Umowa Fatima 2024

3. Informacja dla klientów-ubezpieczenie Peregrinus Spółka

4. Ogólne Warunki Uczestnictwa 2023-2024
5. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
6. Klauzula informacyjna
7. Ubezpieczenie od rezygnacji

PRAKTYCZNE INFORMACJE DLA PIELGRZYMA:
BAGAŻ:
Można zabrać ze sobą 2 bagaże: właściwy (do 23 kg) oraz podręczny (8 kg).
STRÓJ: odpowiedni do sanktuariów i kościołów; wygodny, sportowy: kurtka, sweter, wygodne buty, nakrycie głowy, parasol i/lub kurtka przeciwdeszczowa.
Księża powinni zabrać ze sobą alby, stuły i ważne celebrety.
TEMPERATURA:
10 – 25 st. C, chłodne wieczory i ranki
ZDROWIE: Osoby cierpiące na przewlekłe schorzenia proszone są o zabranie odpowiednich lekarstw. Radzimy nie zabierać rzeczy zbędnych i wartościowych.

WAŻNE INFORMACJE:

Każdy uczestnik pielgrzymki ma obowiązek samodzielnie zapoznać się z obowiązującymi w terminie podróży warunkami wjazdu do kraju docelowego/krajów docelowych oraz przejazdu przez kraje tranzytowe (jeśli takie występują).
Uwaga! Dotyczy to również przesiadek na lotniskach. Niespełnienie warunków wjazdu do danego kraju może skutkować m.in. odmową wejścia na pokład samolotu, niewpuszczeniem na terytorium danego kraju, brakiem możliwości kontynuowania podróży, koniecznością poddania się lokalnym ograniczeniom lub przepisom sanitarnym itp.

Niespełnienie warunków wjazdu do danego kraju nie upoważnia do zwrotu kosztów pielgrzymki poniesionych przez Biuro Pielgrzymkowe.

Możliwość wspólnego transportu z Ożarowa Maz. – Okęcie / Okęcie – Ożarów Maz. (cena w obie strony 60 zł- płatne na konto do 29 marca 2024)

wpłata 60 zł za transport:
Parafia Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim
PKO BP nr rachunku: 13 1020 1185 0000 4602 0227 6335