Kurs przedmałżeński

Na czym polega kurs?

Kurs przedmałżeński składa się z 8 spotkań na których pary wspólnie poznają m.in.:

 • jak budować i pielęgnować dobrą relację małżeńską,
 • jak unikać błędów, które zbagatelizowane mogą doprowadzić do osłabienia lub rozpadu związku,
 • jakie są kluczowe mechanizmy oraz procesy emocjonalne działające w relacjach małżeńskich i rodzinnych,
 • jakie zadania rozwojowe czekają na poszczególnych etapach życia rodzinnego oraz co jest kryzysem normatywnym, a co już dysfunkcją,
 • jak wiara, Bóg i duchowość mogą okazać się cennym wsparciem w małżeństwie,
 • jakie są czynniki chroniące i czynniki ryzyka w związku.

Kurs jest tak zbudowany, aby odnieść się do obszarów, które – wg badań – mają największe znaczenie w życiu małżeńskim i rodzinnym, ale też w których powstaje najwięcej konfliktów i napięć. Spotkania mają na celu lepsze zrozumienie siebie oraz przedstawienie rozwiązań, które w długotrwałych i udanych związkach okazują się najskuteczniejsze. Kurs prowadzony jest przez terapeutę par, małżeństw i rodzin stąd osadzony będzie w realiach życiowych oraz bazował na konkretnych przykładach.

Czekaliśmy na każde spotkanie z niecierpliwością

Czekaliśmy na każde spotkanie z niecierpliwością. Nie było tematów tabu ani marnowania czasu. Była za to otwartość, szczerość i rzetelna praca nad relacją. Z narzędziami, które dostaliśmy na kursie, jesteśmy bardziej gotowi do budowania relacji, radzenia sobie w kryzysach i wspierania siebie. Polecam z caałego serca!

Moje nastawienie do kursu było bardzo neutralne …

Moje nastawienie do kursu było bardzo neutralne, traktowałam to jako obowiązek i pewnie element przygotowań do ślubu, którego nie można ominąć. Ale już po pierwszym spotkaniu byłam bardzo zadowolona i z przyjemnością wraz z narzeczonym przychodziliśmy na kolejne spotkania

Zdecydowanie polecam ten kurs

Zdecydowanie polecam ten kurs! Piękna droga wgłąb siebie i wzmocnienie relacji z partnerem

Jak opowiadam o naukach …

Jak opowiadam o naukach i ciekawostkach które usłyszałem na kursie ludzie są zachwyceni i chcieli by więcej słuchać

To nie będzie pogadanka teologiczna …

To nie będzie pogadanka teologiczna, to będzie wiedza oparta o psychologię i doświadczenie w pracy z parami

Kurs przedmałżeński, który realnie pomaga budować relację

Kurs przedmałżeński, który realnie pomaga budować relację (...) opiera się na badaniach, których analiza otwiera oczy. Myślę, że osoby, które są dalej od Kościoła, również docenią treści przedstawiane na kursie. Ludzie pragnący budować związek na Bogu, także się nie zawiodą. Nauczyliśmy się więcej niż można się było spodziewać.

Kurs zdecydowanie przewyższył moje oczekiwania

Kurs zdecydowanie przewyższył moje oczekiwania. Wiedza o tym jak działa nasza psychika w relacjach jest dla mnie ogromnym wsparciem. Kurs uporządkował moją wiedzę o rozwoju i relacjach (mimo, że o różnych rzeczach wiedziałam, tu dostałam poszerzenie i porządków wiedzy). Spodziewałam się tylko ciekawych wykładów. Dostałam więcej ...

Kurs jest mocno oparty o badania

Kurs jest mocno oparty o badania naukowe, moim zdaniem treści są wykładane w przystępny sposób, ten kurs uświadomił mi wiele rzeczy, którym muszę się przyjrzeć, nad którymi muszę pracować, żeby moje małżeństwo było szczęśliwe, piękne, dobre i święte, pomógł mi lepiej zrozumieć i mocniej pokochać moją narzeczoną

Kurs jest bardzo ciekawy i rozwojowy

Kurs jest bardzo ciekawy i rozwojowy. Pozwala zrozumieć podstawowe schematy działania ludzkiej psychiki w odniesieniu do relacji partnerskiej. Uświadamia o błędach popełnianych w kontakcie z drugim człowiekiem i pomaga zobaczyć dobry, zdrowy wzorzec małżeństwa czy rodziny. (...) Żałuję, że kurs skończył się tak szybko!

Bardzo ciekawy kurs. Prowadzony z pasji, a nie z obowiązku

Bardzo ciekawy kurs. Prowadzony z pasji, a nie z obowiązku. Wynieśliśmy bardzo dużo ...

Uważam, że treści zawarte w kursie są informacjami

Uważam, że treści zawarte w kursie są informacjami, które powinny być przedstawiane o wiele wcześniej szczególnie dla osób z rozbitych rodzin i bez dobrego wzorca rodziny

Obfita ilość wiedzy na temat relacji w związku

Obfita ilość wiedzy na temat relacji w związku

Jak wyglądają spotkania?

Spotkania rozpoczynamy o godz. 19:00 w kościele dolnym wykładem tematycznym – który trwa około godziny – po czym przechodzimy na salki parafialne, gdzie odbywają się zajęcia warsztatowe (wejście C), trwające również do godziny.

Gdzie jest wejście do kościoła dolnego? › Więcej ...
 
Gdzie jest wejście C i salka na której są spotkania/warsztaty? › Więcej ...

Czy kurs jest płatny?

Kurs jest bezpłatny, jednak pod koniec – dla chętnych – możliwe jest złożenie dowolnej ofiary.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy (zamieszczony na końcu) i wyślij. Pamiętaj jednak, że wysłanie formularza nie oznacza przyjęcia na kurs. Należy poczekać na potwierdzenie mailowe i ankietę. Jeśli potwierdzenie nie nadeszło, oznacza, że twoje zgłoszenie nie wpłynęło. Gdyby – po wysłaniu formularza – potwierdzenie mailowe i ankieta nie nadeszły w ciągu 48 godzin, prosimy o zgłoszenie tego faktu na adres mailowy kurs.ozarow@gmail.com lub bezpośrednio do ks. Krzysztofa.

Terminarz i tematy spotkań

 1. [22 kwietnia 2024 r.poniedziałek] – sesja: Budowa zaufania i zaangażowania
 2. [29 kwietnia 2024 r.poniedziałek] – sesja: Praca i pieniądze ; czynniki wzmacniające związek
 3. [6 maja 2024 r.poniedziałek] – sesja: Seksualność ; czynniki wygaszające związek [wykład w kościele górnym]
 4. [13 maja 2024 r.poniedziałek] – sesja: Rozwiązywanie konfliktów
 5. [20 maja 2024 r.poniedziałek] – sesja: Etapy życia rodzinnego – od fazy ”0” (narzeczeństwa) do 3 (dzieci w wieku przedszkolnym)
 6. [27 maja 2024 r.poniedziałek] – sesja: Etapy życia rodzinnego – od fazy 4 (dzieci w wieku szkolnym) do 8 (starzejący się rodzice)
 7. [3 czerwca 2024 r.poniedziałek]– sesja: Rola duchowości
 8. [10 czerwca 2024 r.poniedziałek] – sesja: Wspólne życiowe cele, utrzymanie bliskości ; poczucie zadowolenia z życia

Uwagi organizacyjne

 1. Aby ukończyć kurs i harmonijnie przejść przez wszystkie warsztaty, konieczna jest obecność obojga Narzeczonych na wszystkich spotkaniach, stąd prosimy o odpowiedzialne podejście do kursu.
 2. W kursie uczestniczą wyłącznie pary narzeczonych – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.
 3. W ramach kursu NIE są przewidziane indywidualne spotkania w Poradni Rodzinnej. Należy się na nie zapisać dodatkowo – będzie o tym mowa na początku kursu.
 4. Dodatkowe pytania dotyczące kursu oraz zgłoszenia (w razie problemów z formularzem internetowym) należy kierować na adres kurs.ozarow@gmail.com

Odpowiedzialnym za kurs przedmałżeński jest ks. Krzysztof Śniadoch SAC.