Warsztaty małżeńskie

"FUNDAMENT"
Razem z Parafialną Poradnią Małżeńską i Rodzinną – działającą przy naszym Sanktuarium – zapraszamy na warsztaty małżeńskie o nazwie „Fundament”, których celem jest zdobycie jak najlepszych narzędzi pomagających w budowaniu zdrowego małżeństwa i rodziny.

Bez względu na to czy jesteście młodym małżeństwem czy takim z wieloletnim stażem, udanym związkiem czy będącym w kryzysie, umiejętności tutaj zdobyte wzmocnią Wasze funkcjonowanie w fundamentalnych obszarach życia małżeńskiego i rodzinnego.

O warsztatach

Warsztaty składają się z czterech spotkań i są tak zbudowane, aby lepiej zrozumieć siebie nawzajem i wzmocnić umiejętności w czterech kluczowych obszarach w życia małżeńskiego i rodzinnego:

1. Komunikacji,
  2. Regulacji emocji,
  3. Podejmowania decyzji,
  4. Budowania bliskości.

Podczas spotkań pary dowiedzą się m.in.:

• jak lepiej mówić i słuchać,
  • jak budować i pielęgnować dobrą relację małżeńską,
  • jak radzić sobie z trudnymi emocjami i unikać raniących „wybuchów”,
  • jak unikać błędów, które zbagatelizowane mogą doprowadzić do osłabienia lub rozpadu związku,
  • jak otwierać się i uwzględniać  perspektywę drugiej osoby w związku,
  • jakie są kluczowe mechanizmy oraz procesy emocjonalne działające w relacjach małżeńskich i rodzinnych,
  • jak tworzyć wspólne rozwiązania, zamiast narzucać własne,
  • jakie są czynniki chroniące i czynniki ryzyka w związku,
  • jak systematycznie wzmacniać relację i budować bliskość.

Na spotkaniach przedstawiane są rozwiązania, które w długotrwałych i udanych związkach okazują się najskuteczniejsze. Warsztaty prowadzone są przez terapeutę par, małżeństw i rodzin oraz osadzone są w realiach życiowych.

1.  26 lutego 2024 - poniedziałek, godz. 19:00 - 21:00
  2.  4 marca 2024 - poniedziałek, godz. 19:00 - 21:00
  3.  11 marca 2024 - poniedziałek, godz. 19:00 - 21:00
  4.  18 marca 2024 - poniedziałek, godz. 19:00 - 21:00

Lokalizacja

Warsztaty odbywają się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim (ul. Poznańska 183) w salce parafialnej (wejście C) za budynkiem kościoła.

Gdzie jest wejście C i salka na której są spotkania? › Więcej ...

Uwagi organizacyjne

1. W warsztatach uczestniczą wyłącznie pary – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.
  2. Nie zabieramy ze sobą dzieci.
  3. Dodatkowe pytania dotyczące warsztatów oraz zgłoszenia (w razie problemów z formularzem internetowym) należy kierować bezpośrednio do ks. Krzysztofa Śniadocha lub na adres: parafia.ozarow.poradnia@gmail.com

Opłaty

Warsztaty są bezpłatne, ponieważ nie chcemy, aby trudna sytuacja materialna uniemożliwiała skorzystanie z tej formy wsparcia. Jednak na ostatnim spotkaniu – dla chętnych – możliwe będzie złożenie dowolnej ofiary.

Zapisy zamknięte, zapraszamy na kolejną edycję

Odpowiedzialnym za warsztaty jest ks. Krzysztof Śniadoch SAC.