PIELGRZYMKA DO zIEMI śWIETEJ

1-7 PAŹDZIERNIKA 2023

Informacje

GÓRA KARMEL NAZARETGÓRA TABORJEZIORO GALILEJSKIEGÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW TABGA KAFARNAUM BETLEJEM EIN KAREM JEROZOLIMA JERYCHO QASR EL YAHUD MORZE MARTWE

/Zapisy prowadzimy jedynie przez formularz znajdujący się u dołu strony/

nr kontaktowy 664014548 – ks. Radosław 

| TERMIN:   01.10 – 07.10.2023

| CENA: 2590 PLN/os. + 630 USD/os. (dla grupy 46 os.) |

PROGRAM:

Dzień 1:  WYLOT DO IZRAELA cezarea nadmorska hajfa góra karmel Spotykamy się na lotnisku na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Odlot do Izraela o godz. 06.00. Lądowanie w Tel Awiwie o godz. 10:45. Przejazd na krótki postój nad Morzem Śródziemnym przy pozostałościach rzymskiego akweduktu w Cezarei Nadmorskiej. Następnie przejedziemy do Hajfy, trzeciego co do wielkości miastem w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Nawiedzimy kościół Stella Maris z grotą Eliasza. Wedle tradycji, jest to miejsce zamieszkania proroka. Przejazd do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:  JEZIORO GALILEJSKIE GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW TABGA KAFARNAUM góra tabor Rano, po śniadaniu przejedziemy nad Jezioro Galilejskie. Nawiedzimy sanktuaria znajdujące się na brzegu jeziora: Górę Błogosławieństw, gdzie Pan Jezus według tradycji wygłosił Kazanie na Górze; Kafarnaum, gdzie znajduje się według tradycji dom św. Piotra i ruiny synagogi oraz Tabge, w której nawiedzimy kościół Prymatu św. Piotra i znajdujący się tuż obok kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Rejs łodzią po jeziorze. Po południu udamy się na Górę Tabor, miejsce Przemienienia Pańskiego. Powrót do hotelu w Nazarecie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:  KANA GALILEJSKA Nazaret EIN KAREM Rano, po śniadaniu udamy się do Kany Galilejskiej, miejsce pierwszego Cudu Pana Jezusa. Tam dla małżeństw będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. W następnej kolejności udamy się do Nazaretu, gdzie nawiedzimy bazylikę Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Po południu przejedziemy do Jerozolimy, gdzie na obrzeżach miasta znajduje się dzielnica Ein Karem. Zwiedzimy tam kościół Nawiedzenia, czyli miejsce spotkania Maryi z Elżbietą oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przejazd na nocleg do Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:  GÓRA OLIWNA SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI Po śniadaniu przejedziemy do Jerozolimy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Góry Oliwnej. Zobaczymy sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz. Następnie przejdziemy na taras widokowy z panoramą starej Jerozolimy. Udamy się na zbocza góry Oliwnej do kościoła Dominus Flevit, upamiętniającego płacz Pana Jezusa nad Jerozolimą. Następnie zejdziemy do Getsemani, gdzie nawiedzimy Ogród Oliwny i znajdującą się obok Bazylikę Wszystkich Narodów, która powstała w miejscu modlitwy Pana Jezusa przed męką. W sąsiedztwie mieści się Grota Pojmania i miejsce gdzie według tradycji znajduje się grób Matki Bożej. Po południu przejedziemy na Syjon Chrześcijański, gdzie nawiedzimy bazylikę Zaśnięcia Maryi Panny, wieczernik, miejsce ustalenia wielu sakramentów oraz tradycyjny grób Dawida. Na zakończenie dnia zobaczymy kościół św. Piotra in Gallicantu, gdzie Piotr zaparł się Pana Jezusa. Wieczorem powrócimy do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:  STARE MIASTO jerozolimY Rano, po śniadaniu przejedziemy do Jerozolimy. Zwiedzanie rozpoczniemy od kościoła św. Anny, tradycyjne miejsce narodzenia Najświętszej Marii Panny. Obok którego znajdują się pozostałości po sadzawce Betezda, znanej jako miejsce uzdrowienie chorującego od 38 lat paralityka. Następnie przejdziemy ulicami starego miasta Jerozolimy, Drogą Krzyżową do bazyliki Grobu Bożego, która jest najważniejszą świątynią chrześcijańską na świecie. W jej wnętrzu znajduje się golgota, miejsce ukrzyżowania oraz Boży Grób, miejsce złożenia ciała Pana Jezusa, a równocześnie miejsce zmartwychwstania. Po południu udamy się pod Mur Zachodni, Ścianę Płaczu, najważniejsze miejsce dla religii judaistycznej. Wieczorem powrócimy do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:  JERYCHO – QASRL EL YAHUD – MORZE MARTWE Rano, po śniadaniu przejedziemy do Jerycha, jednego z najstarszych stale zamieszkanych miast na świecie. Zobaczymy z tarasu widokowego Górę Kuszenia, a na jej zboczach zawieszony na skale klasztor. Dalej udamy się pod sykomorę, znaną z Nowego Testamentu jako drzewo Zacheusza. W następnej kolejności udamy się do Qasr al-Yahud, miejsce chrztu Pana Jezusa nad rzeką Jordan, która w tym miejscu stanowi granicę izraelsko-jordańską. Odnowimy tam przyrzeczenia chrzcielne. Na zakończenie dnia będziemy mieć możliwość kąpiel w Morzu Martwym, najniżej położonym miejscem na świecie. Wieczorem powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:  Betlejem POWRÓT DO POLSKI Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Betlejem. Udamy się na Pole Pasterzy, gdzie anioł zwiastował pasterzom narodzenie Pana Jezusa. Następnie przejedziemy do centrum Betlejem i zobaczymy Grotę Mleczną, w której wedle tradycji, Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu. Dalej nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich. Popołudniu przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Polski o godz. 20:00. Lądowanie o godz. 23:05. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa – Tel Awiw – Warszawa; bagaż rejestrowany i podręczny, opłaty lotniskowe i paliwowe, odprawa na lotnisku
 • transfery autokarem na trasie pielgrzymki
 • 6 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-, 3- osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (60 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (w tym rejs po Jeziorze Galilejskim); przedstawiony program zwiedzania; podatek VAT
|  CENA NIE ZAWIERA:
 • zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide (łącznie 90 USD/os. – (zbierane przez pilota grupy po rozpoczęciu pielgrzymki) kwota nie podlega rozliczeniu
 • transferu autokarem z/na lotnisko w Polsce (koszt dodatkowy dla chętnych ok. 50 zł w obie strony – wspólny transport uzgadniamy na spotkaniu przed pielgrzymkowym miesiąc przed wylotem)
 • napojów do obiadokolacji
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (400 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 • wydatków własnych; dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie); świadczeń niewymienionych w ofercie
|  WAŻNE INFORMACJE:
 1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości – PASZPORT (ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu), w paszporcie nie może być pieczątek z takich krajów jak: Iran, Irak, Liban i Syria.
 2. Program jest ramowy. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 3. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, w tym zmiany godzin przelotów.
 4. Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu na teren Izraela przez obywateli UE znajdą Państwo na stronach rządowych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/izrael Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania dodatkowych testów COVID-19 ich wykonanie i koszt leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.

Po zapisaniu się zadatek 1000 zł płatny na konto: 

Parafia Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Maz.
nr rachunku PKO BP
10 1020 1185 0000 4502 0297 9300

Formularz zgłoszeniowy