OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  (12 maja 2024 r.)

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W liturgii Kościoła jest ona obchodzona już od V wieku. Uroczystość ta uświadamia nam, że krocząc po ziemskich drogach wiary zmierzamy do Nieba, do domu Ojca, do naszej niebieskiej Ojczyzny.

Jutro przypada 13-ty dzień miesiąca maja. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o godz. 18:00 oraz na nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.

W czwartek 16 maja obchodzić będziemy uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i naszej metropolii warszawskiej. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej, podczas której będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Przygotowujemy się do tej uroczystości podczas nowenny, którą odmawiamy do tego świętego na nabożeństwie majowym. W tym też dniu Księża Jezuici zapraszają na Mszę Świętą o godz. 18.00 ku czci św. Boboli, która odbędzie się w Sanktuarium Jego imienia na Mokotowie. Mszy będzie przewodniczył Kardynał Kazimierz Nycz.

W ubiegła niedzielę w seminarium w Ołtarzewie miały miejsce święcenia kapłańskie. Pallotyńscy nowo wyświeceni księża zapragnęli mieć swoją Mszę Świętą prymicyjną w naszym Sanktuarium. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w piątek, 17 maja o godz. 18.00. Po Mszy Świętej neoprezbiterzy udzielą nam prymicyjnego błogosławieństwa.

W sobotę 18 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim przystąpią do I Komunii świętej. Uroczystość odbędzie się w dwóch turach: o godz. 10:00 i 12:00.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny, to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię świętą wielkanocną. Codziennie po koronce o godz. 15.00 zapraszamy na nowennę przygotowującą nas do tej uroczystości.

W sobotę 18 maja o godz. 20:00 Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Msza Święta o godz. 21:15.

W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 będzie posługiwał muzycznie zespół Ożarowiacy. Zespół otrzymał zaproszenie na Festiwal Folkloru w Bułgarii. Pomimo wsparcia jakie otrzymują, chcieliby zabrać jak największa ilość członków zespołu, dlatego postanowili razem z nami podzielić się swoim talentem i poprosić o nasze wsparcie. Będziemy mogli ich wesprzeć po Mszach Świętych przed kościołem.

Chętnych rowerzystów zapraszamy na rowerową pielgrzymkę do Łagiewnik. Odbędzie się ona w terminie 12-16 lipca 2024. Koszt 400 zł – w tym noclegi, akcesoria pielgrzymka, wyżywienie dodatkowo płatne. Zapisy w zakrystii.
Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową na Cypr, śladami Apostołów św. Pawła i Barnaby. Termin to 24 marca – 1 kwietnia 2025 r. Koszt 1090 euro i 1990 zł. W przyszłym roku planujemy jeszcze pielgrzymki do Włoch, Gruzji oraz Rwandy – na temat tych pielgrzymek informacje wkrótce. W tym roku zapraszamy jeszcze na pielgrzymkę do Medjugorje. Informacje i zapisy na wszystkie pielgrzymki znajdziemy na stronie naszej parafii: sanktuariummilosierdzia.pl.

26 maja nasi parafianie organizują pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt 70 zł. Zapisy pod nr tel. podanym w ogłoszeniach parafialnych (503110034).

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na rekolekcje dla małżeństw pt. „Przysięga Małżeńska”. Informacje w gablocie oraz na stronie www.przyjacieleoblubienca.pl w zakładce małżeństwa.

Dzisiaj po Mszy świętej siostra Karolina z dziećmi z koła misyjnego będą częstować nas domowym ciastem. Zbierają środki na funkcjonowanie grupy.

Pomódlmy się za śp.: Barbarę Kulik, lat 92, Zofię Chełstowską, lat, 84, Stefanię Rowińską, lat. 90, Irenę Brudko, lat. 90, które w minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…